Originální olej Mercedes-Benz

zpět Stáhnout brožuru

Správný olej je velmi důležitý pro výkonnost motoru nákladního vozidla, servisní interval a spotřebu paliva.

Funkce

Jeho hladký ochranný film snižuje mechanické tření, těsní motor, udržuje ho v čistotě, chladí ho a chrání proti korozi.

Specifikace

Originální motorový olej Mercedes-Benz má výjimečné rezervy, aby si poradil s extrémy. Jeho složení je optimálně vyladěno s požadavky motorů nákladních vozidel Mercedes-Benz.

Účinek

Ideální cirkulace oleje je zajištěna dokonce i při velmi vysokých nebo velmi nízkých teplotách. Díky nízkému tření se snižuje spotřeba paliva. Mnohem nižší je i opotřebení motoru. Tím se zvyšuje výkonnost a prodlužuje servisní interval motorů a snižují provozní náklady.

Správný olej je velmi důležitý pro výkonnost motoru nákladního vozidla, servisní interval a spotřebu paliva. Odborník na oleje společnosti Daimler Nikolaos Savvanis vysvětluje, proč Mercedes-Benz nabízí svůj vlastní motorový olej a co má jeho výroba společného s firmou Coca-Cola.

Vnitřní hodnoty jsou velmi důležité. Bez ohledu na to, jak zblízka se Nikolaos Savvanis a Karlheinz Hertweck, který je vedoucí zkušebny motorů v Untertürkheimu, na olej dívají: při pohledu na jeho vnější vzhled nemohou říct, který olej je ten pravý. „Na čem záleží nejvíce, je, zda je olej vhodný pro daný motor,“ říká Savvanis.


Pane Savvanisi, jaké vlastnosti musí mít dobrý motorový olej?

Savvanis: Musí mít čtyři hlavní vlastnosti. Zaprvé, musí mazat tak, aby minimalizoval mechanické tření. Navíc musí odvádět teplo generované motorem, jinými slovy ho chladit. Důležité je také těsnění, např. mezi válcem a pístem, čímž se snižují ztráty tlaku, jakož i únik výfukových plynů do olejové vany. Čtvrtou důležitou kvalitou je to, že oleje musí udržovat motor v čistotě a bez nečistot. Zvláštní výzvou je, aby motorový olej perfektně pracoval v extrémních podmínkách, kterým jsou motory často vystaveny.

Jak originální motorový olej Mercedes-Benz splňuje tyto požadavky?

Savvanis: Vždy např. zaručuje perfektní viskositu. Tím je zajištěno, že se olejový film neporuší ani za extrémních podmínek a rovněž umožní perfektní cirkulaci oleje v motoru. Je tak navýšena výkonnost a účinnost motoru a ztráty energie jsou udrženy na nízké úrovni. Testy prokázaly, že v porovnání se standardními oleji jsou naše vysoce výkonná maziva schopna snížit spotřebu paliva. Kromě toho je značně sníženo opotřebení motorů, čímž se prodlužuje jejich servisní interval. Naše motorové oleje umožňují delší interval výměny oleje a kratší prostoje díky nižší potřebě údržby a tím nižší provozní náklady.

Z čeho se originální motorový olej Mercedes-Benz skládá?

Savvanis: Používáme pouze vysoce výkonná maziva. Základní olej je vyráběn pomocí speciálního procesu syntézy. Tím je zaručena optimální viskosita za všech teplot a ideální tokové vlastnosti. Základní olej je obohacen o speciální aktivní činidla. Mezi tato aditiva patří např. antioxidanty nebo činidla chránící před opotřebením a korozí. Jako prevence znečištění motoru se používají dispergenční a detergenční činidla.

Tyto látky lze najít i v jiných mazivech. Co je na Vašem motorovém oleji speciálního?

Savvanis: Nejdůležitějším aspektem je optimální interakce komponentů. Tím je zajištěna vysoká kvalita a účinnost originálního motorového oleje Mercedes-Benz. Tato speciální směs je výsledkem mnohaletého vývoje a je přísně tajná stejně jako složení Coca-Coly.

Jak poznám dobrý motorový olej? Existují určité charakteristické vlastnosti jako barva nebo procentuální poměr aditiv?

Savvanis: Můžete říct, že je to dobrý olej, když uvidíte na obalu hvězdu. Ale vážně: neexistují žádné všeobecně rozpoznatelné vlastnosti. Nejdůležitější je, aby byl olej optimálně vyladěn s požadavky příslušných motorů. Proto stejný tým, který je odpovědný za motory, se rovněž podílí na vývoji oleje. Nikdo jiný nemůže lépe posoudit, který olej je ten pravý, než lidé, kteří motor vyvinuli. Výsledkem je motorový olej, který je perfektní volbou pro vozidla Mercedes-Benz.

Originální oleje Mercedes-Benz

Více info (PDF)

Motorový olej Mercedes-Benz 228.51 10W-40

Olej byl speciálně vyvinut pro vysoce výkonné vznětové motory Mercedes-Benz. Vynikající kvalita napomáhá zvyšovat výkon motoru a současně snižovat tření.


Originální akumulátory

Všechny servisy v provozu

Mercedes-Benz Uptime

TruckParts

Správná péče o akumulátor

Aktuální nabídka dílů

Originální výměnné díly

WebParts

Servisní menu

Mercedes-Benz - brzdy

Mercedes-Benz - měchy

Mercedes-Benz - filtry

Mercedes-Benz - stěrače

Filtr pevných částic

MercedesServiceCard

Originální výměnné díly

Efektivnější plánování

Tichý motor

Originální olej Mercedes-Benz

Originální příslušenství

Autopojištění